Dueli Vllaznia-Laçi, finalja e kupës luhet në stadiumin kombëtar në Tiranë 

Publikuar më: 27/5/2022, ora 17:05
MB FINALJA E KUPES NE AIR ALBANIA frame 4 1280x720

Dueli Vllaznia-Laçi, finalja e kupës luhet në stadiumin kombëtar në Tiranë 

Publikuar më: 27/5/2022, ora 17:05

Finalja e Kupës së Shqipërisë mes Vllaznisë dhe Laçit do të luhet në Arenën kombëtar. Pas shumë spekulimesh, se ku do të zhvillohej sfida e fundit e këtij sezoni, Federata vendosi për stadiumin në Tiranë meqenëse dhe rëndësia që merr ky duel është maksimal.

Vllaznia luan shansin e fundit për të marrë një biletë në Kupat e Europës ndërsa nënkampionet e Laçit kërkojnë ta mbyllin me të paktën një trofe këtë sezon.

Tifo për kurbinasit bën dhe Kukësi si skuadra që u pozicionua e katërt në klasifikim. Dueli Vllaznia-Laçi do të luhet në 31 maj në orën 19:00.