Roma, paradë në Kolose me trofeun e fituar në Tiranë

Publikuar më: 27/5/2022, ora 09:12

Roma, paradë në Kolose me trofeun e fituar në Tiranë

Publikuar më: 27/5/2022, ora 09:12

Festa e Romës për fitimin e Conference League, pas finales së luajtur ndaj Feyenoord në Tiranë, vijon.

Pasditen e së enjtes, autobusi i skuadrës ka shëtitur në rrugët e kryeqytetit italian për të përshëndetur tifozët.

Qindra mijëra fansa verdhekuq kishin dalë në rrugët kryesore të qytetit për të festuar dhe brohoritur për heronjtë e tyre.