Avioni me 22 pasagjerë në bord “zhduket” disa minuta pas nisjes

Publikuar më: 29/5/2022, ora 11:49

Avioni me 22 pasagjerë në bord “zhduket” disa minuta pas nisjes

Publikuar më: 29/5/2022, ora 11:49

Një avion me 22 persona në bord ka humbur në malet e Nepalit. Bëhet fjalë për një avion të Tara Air.

“Një fluturim drejt Jomsom da Pokhara ka humbur kontaktet”, tha zëdhënësi i kompanisë së fluturimit.

Ai shpjegoi se në bord janë 19 pasagjerë dhe 3 anëtarë të ekuipazhit.

Mendohet se në avion po udhëtonin turistë të huaj, që vizitojnë tempullin e Muktinath.