Shqetësime për Roshin, kuqezinjtë përgatiten për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Publikuar më: 30/5/2022, ora 13:32
KUQEZINJTE PERGATITEN NE DURRES 1280x720

Shqetësime për Roshin, kuqezinjtë përgatiten për ndeshjet e Ligës së Kombeve

Publikuar më: 30/5/2022, ora 13:32

Kombëtarja shqiptare e futbollit vijon përgatitjet në Durrës në kuadër të dy ndeshjeve të Ligës së Kombeve ndaj Islandës e Izraelit, si edhe miqësores me Estoninë.

Skuadra e drejtuar nga tekniku Edi Reja, zhvilloi një seancë të plotë stërvitore ku u vunë re edhe ata 8 lojtarë të Kombëtares U-21.

Mesfushori Odise Roshi u stërvit i diferencuar nga grupi për shkak të një shqetësimi muskulor. Futbollisti është nën vëzhgimin e stafit mjekësor dhe gjendja e tij fizike është duke u monitoruar për të vlerësuar shkallën e dëmtimit.

Grupit i janë bashkuar dhe dy lojtarët e kampionatit Italian si Kristjan Asllani i Empolit si dhe Marash Kumbulla. Mungesat e vetme deri më tani janë Vrioni, i cili mbërrin në grumbullim më datë 31 maj dhe Armando Broja. Të martën, Kombëtarja do të zhvillojë një miqësore brenda grupit në stadiumin “Niko Dovana” në orën 18:00 dhe do të përgatitet në Durrës deri më datë 4 qershor për t’u nisur më pas drejt Islandës për sfidën e parë zyrtare.