Ngjarje e rëndë në Shkodër, gjendet e pajetë dhe me shenja dhune një grua

Publikuar më: 31/5/2022, ora 17:47

Ngjarje e rëndë në Shkodër, gjendet e pajetë dhe me shenja dhune një grua

Publikuar më: 31/5/2022, ora 17:47

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur pasditen e sotme në Shkodër. Një grua është gjetur e pajetë në By Pass-in e qytetit me shenja dhune në trup.

Sipas të dhënave paraprake mësohet se viktima është Leze Qosja nga Tropoja dhe banuese në Dobraç të Shkodrës.

Trupi është pjesërisht i dekompozuar dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Njoftimi i Policisë

Rreth orës 17:05, në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër, në ByPass, në afërsi të një kanali, është gjetur pa shenja jete një shtetasja L.Q (K)  37 vjeçe, lindur në Tropojë e banuese në Dobraç, Shkodër.

Trupi është pjesërisht i dekompozuar dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkakun e vdekjes.

Në vendngjarje ndodhet Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, ku vijon  puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Sqarojmë se më datë 18 .05.2022, motra e kësaj shtetasesje ka bërë kallzim në Komisariatin e Policisë Shkodër, se më datë 08.05.2022, shtetasja L.Q (K),  ishte largar nga banesa, pasi kjo shtetase jetonte në Dobrac, në banesën e motrës së saj.