Transportonte 33 emigrantë të paligjshëm, pranga 27-vjeçarit nga Tirana

Publikuar më: 31/5/2022, ora 10:43
Screenshot 2 23

Transportonte 33 emigrantë të paligjshëm, pranga 27-vjeçarit nga Tirana

Publikuar më: 31/5/2022, ora 10:43

Policia e Himarës ka ndaluar një 27-vjeçar nga Tirana, i cili transportonte me mjetin e tij 33 emigrantë të paligjshëm, që kishin si destinacion vendet e BE-së.

Në kuadër të operacionit “Double 3” u bë i mundur arrestimi i 27-vjeçarit K.M., të cilit iu sekuestrua në momentin e arrestimit dhe një sasi lënde narkotike, e dyshuar si kokainë.

27-vjeçarit K.M. nuk iu bind urdhrit të punonjësve të Policisë për të ndaluar automjetin me të cilin transportonte 33 emigrantë të paligjshëm dhe e braktisi atë në dalje të by-pass-it të Himarës.

Pas disa orësh nga braktisja e automjetit nga shërbimet e Komisariatit të Policisë nr.5 në Laprakë,  është bërë e mundur kapja e shtetasit K. M.

Ai akuzohet për dhënie ndihme për kalim të paligjshëm të kufirit, si dhe posedim i lëndëve narkotike.