“Bodybuilder”-i ndërron jetë pak pas kampionatit në Gjermani

Publikuar më: 1/6/2022, ora 10:25

“Bodybuilder”-i ndërron jetë pak pas kampionatit në Gjermani

Publikuar më: 1/6/2022, ora 10:25

“Bodybuilder”-i polak Paul Poloczek ka ndërruar jetë në moshën 37-vjeçare, vetëm pak orë pasi mori pjesë në një kampionat në mbajtur në Gjermani.

Ai mori pjesë në Kampionatin Botëror të NPC, ndërsa la pas bashkëshorten dhe një vajzë të vogël. Shkaku i vdekjes është ende i paqartë, ndërsa ky është vetëm rasti i fundit mes vdekjeve misterioze që kanë përfshirë këta sportistë.

Poloczek ishte një futbollist në rininë e tij, ndërsa më pas u dashurua me sportin e ri, duke arritur të fitonte një mori trofesh si “bodybuilder”.