“Finalja e Madhe” pa histori, Argjentina i jep leksione Italisë

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 22:49
lautaro

“Finalja e Madhe” pa histori, Argjentina i jep leksione Italisë

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 22:49

Argjentina është fituesja e “Finales së Madhe”, trofeut më të ri të FIFA-s që vendos përballë Kampionët e Europës me fituesit e Kupës së Amerikës.

Bardhekaltërit mposhtën 3-0 Italinë, në një ndeshje pa histori.

Lautaro Martinez, Angel Di Maria dhe Paulo Dybala ishin autorët e golave, ndërkohë që të kaltërit u treguan të pafuqishëm të kundërpërgjigjeshin.