Gjithçka e mbyllur, Tirana bën goditjen e parë në merkato

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 17:02
WhatsApp Image 2022 06 01 at 4.54.09 PM

Gjithçka e mbyllur, Tirana bën goditjen e parë në merkato

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 17:02

Mungon vetëm zyrtarizimi! Albano Aleksi pritet të jetë përforcimi i parë i Tiranës në merkaton e verës.

Pasi prishi kontratën me Teutën, mesfushori fierak ka gjetur menjëherë klubin e ri dhe burime për A2 CNN tregojnë se janë bardheblutë e kryeqytetit.

Dy palët kanë arritur marrëveshjen dhe shumë shpejt klub i Tiranës pritet ta zyrtarizojë si përforcimin e parë në radhët e skuadrës.

Albano Aleksi fitoi gjithçka me ekipin durrsak në dy vitet e fundit, përmendim këtu titullin kampion, një Kupë Shqipërie dhe dy Superkupa.