“Shpresoj që të pajtohen”, Jada flet për herë të parë për shuplakën e famshme

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 22:05
smith rock 1221x720

“Shpresoj që të pajtohen”, Jada flet për herë të parë për shuplakën e famshme

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 22:05

Jada Pinkett Smith ka folur për herë të parë për incidentin mes bashkëshortit të saj Will Smith dhe Chris Rock, në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar.

Smith goditi me shuplakë moderatorin, i cili kishte bërë një batutë mbi kokën e rruar të Pinkett Smith, që nuk u prit mirë nga aktori, pasi gruaja e tij vuan nga alopecia, çrregullim që shkakton rënien e flokëve.

“Unë shpresoj shumë që këta dy burra të zgjuar të sqarohen dhe të pajtohen me njëri-tjetrin. Në situatën që është bota sot, kemi nevojë për të dy. Në fakt, të gjithë kemi nevojë për njëri-tjetrin më shumë se kurrë në këtë moment. Will dhe unë po bëjmë atë që kemi bërë 28 vitet e fundit: po mësojmë të bashkëjetojmë”, tha Pinkett Smith.