Stërvitje bërthamore e trupave ruse në verilindje të Moskës

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 08:03
043602069 e3f4fd9a 543b 43fb a980 29d5946bbbab

Stërvitje bërthamore e trupave ruse në verilindje të Moskës

Përditësuar më: 1/6/2022, ora 08:03

Tensionet kanë arritur në maksimum tashmë në konfliktin mes Ukrainës dhe Rusisë dhe kjo raportohet dhe nga agjencia e lajmeve Interfax.

Agjencia e cila citon Ministrin ruse të Mbrojtjes bën me dije se forcat bërthamore të Rusisë janë duke kryer një stërvitje në verilindje të kryeqytetit.

Rreth një mijë ushtarakë po praktikojnë manovra intensive duke përdorur mbi 100 automjete, përfshirë lëshuesit e raketave balistike ndërkontinentale Yars.