Mbyllet në barazim derbi iberik

Përditësuar më: 2/6/2022, ora 22:55
gavi bruno

Mbyllet në barazim derbi iberik

Përditësuar më: 2/6/2022, ora 22:55

Spanja dhe Portugalia barazuan 1-1 në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve, e vlefshme për Grupin 2, të Ligës A.

Alvaro Morata kaloi në avantazh vendasit në pjesën e parë, ndërsa Ricardo Horta barazoi në të dytën, një rezultat që kënaq më shumë miqtë.

Në ndeshjen tjetër të Grupit 2, Republika Çeke fitoi 2-1 ndaj Zvicrës, duke marrë kështu kryesimin e grupit.