Berisha: Rama i vetmi që mbështeti Vuçiç në samitin e fundit të NATO-s

Përditësuar më: 3/6/2022, ora 13:03
Rama vucic ballkani i hapur  1280x720

Berisha: Rama i vetmi që mbështeti Vuçiç në samitin e fundit të NATO-s

Përditësuar më: 3/6/2022, ora 13:03

Sali Berisha ngriti edhe njëherë tjetër akuza ndaj Edi Ramës se mbron interesat e Serbisë dhe jo të Kosovës. Ai tha se Rama ishte i vetmi që mbështeti Serbinë në samitin e fundit të NATO-s.

“Rama ka qenë i vetmi kryetar qeverie në samitin e fundit të NATO-s që ka mbrojtur Serbinë dhe Vuçiç, gjë që habiti nivelin më të lartë në samit dhe mori falënderimet nga Vuçiç. Mes shqiptarëve dhe serbëve, Rama ka bërë zgjedhjen, ai qëndron në anën e serbëve.

Ai ka pasur projekte ogurzeza për ndarjen e Kosovës së bashku me Vuçiç. Sa i përket Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, ata jo vetëm nuk duhet të presin shqiptarët, pasi janë me të drejta të kufizuara dhe me një politik të qartë spastrimi etnik”, tha Berisha.