Bojkoti i Alibeajt, Balla: Fyerje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve

Përditësuar më: 3/6/2022, ora 16:18
kr Taulant Balla frame 239 1280x720

Bojkoti i Alibeajt, Balla: Fyerje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve

Përditësuar më: 3/6/2022, ora 16:18

Pas deklaratës së Alibeajt, ka reaguar dhe kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Balla e cilësoi si fyerje të vullnetit të popullit, vendimin e kreut të grupit demokrat, për bojkot të seancës së presidentit.

“Të kërkosh suksesin nuk do të thotë të mos bësh gabime, por të mos bësh të njëjtin gabim për herë të dytë, apo të tretë, pati thënë George Bernard Shaw”, citon Balla.

“Bojkoti nuk sjell kurrë ndonjë përfitim, ai është thjeshtë fyerje dhe shpërfillje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve”, përfundon Balla në Facebook.