PD mbyll sot riorganizimin, zgjedh nënkryetarët dhe sekretarët

Publikuar më: 3/6/2022, ora 09:46
PD selia 4 1280x720 1 1280x720

PD mbyll sot riorganizimin, zgjedh nënkryetarët dhe sekretarët

Publikuar më: 3/6/2022, ora 09:46

Kryesia e re e Partisë Demokratike nisi këtë pasdite mbledhjen e parë, për të mbyllur dhe fazën e fundit të riorganizimit të strukturave të saj dhe drejtuesve të tyre.

Pas zgjedhjes së Këshillit Kombëtar, kreu të tij dhe Kryesisë dhe kryetarit të PD-së, sot pritet të votohen dhe kandidaturat për disa nga postet kyçe në radhët e demokratëve.

Për postin e sekretarit të përgjithshëm kandidojnë Arben Ristani dhe Flamur Noka, ndërsa për atë të nënkryetarëve Belind Këlliçi, Agron Shehaj, Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi.

Me pas, në 17:00 do të mbahet mbledhja e Këshillit Kombëtar për të votuar këto kandidatura.