Begaj zgjidhet President, vjen urimi i Ambasadës Amerikane

Përditësuar më: 4/6/2022, ora 20:10
ambasada amerikane 1280x717

Begaj zgjidhet President, vjen urimi i Ambasadës Amerikane

Përditësuar më: 4/6/2022, ora 20:10

Ambasada Amerikane në vendin tonë ka uruar zotin Bajram Begaj për detyrën e tij të re si President i Republikës.

“Ambasada Amerikane uron Bajram Begajn për zgjedhjen si President i ardhshëm i Shqipërisë. Si Shef i Shtabit të Përgjithshëm, ai kontribuoi në bashkëpunimin mes SHBA-së dhe Shqipërisë”, lexohet në postimin e Ambasadës Amerikane në Twitter.

“Presim me padurim për të vijuar punën me të edhe në detyrën e re dhe të fuqizojmë më tej partneritetin mes vendeve tona”, shtohet në postim.