Rivalët historikë ndajnë nga një pikë

Përditësuar më: 4/6/2022, ora 22:52
itali gjermani 1280x720

Rivalët historikë ndajnë nga një pikë

Përditësuar më: 4/6/2022, ora 22:52

Italia dhe Gjermani e mbyllën në barazim 1-1 ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve.

Në Bolonja, të kaltërit shënuan të parët, me anë të Pellegrini (70’), por vetëm 3 minuta më vonë, Kimmich barazon gjithçka.

Në këtë ndeshje, për Italinë luajti 19-vjeçari Wilfried Gnonto, i cili është futbollisti i parë që ka lindur pas 1 janarit 2003 që debuton me skuadrën e parë të të kaltërve. Debutimin ai e kurorëzoi me pasimin për golin e vetëm të Italisë.