Lekundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës

Përditësuar më: 5/6/2022, ora 15:59
termet lajm i fundit 1024x576

Lekundje tërmeti në Tiranë dhe Durrës

Përditësuar më: 5/6/2022, ora 15:59

Qyteti i Durrësit është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet. Lëkundja është ndjerë pak minuta më parë dhe ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Sipas EMSC, epiqendra e saj ka qenë 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. 

Lëkundjet kanë zgjatur pak sekonda, por nuk ka raportime për dëme.