Ukraina beson deri në fund, por në Botëror shkon Uellsi

Përditësuar më: 5/6/2022, ora 20:02
uellsi gareth bale

Ukraina beson deri në fund, por në Botëror shkon Uellsi

Përditësuar më: 5/6/2022, ora 20:02

Ukraina ka mbetur jashtë Botërorit të Katarit, ndërsa bileta e fundit ka shkuar për Uellsin e Gareth Bale.

Ndeshja finale e play off-it që siguronte kualifikimin në Botëror u fituan 1-0 nga Uellsi, me një autogol të shënuar nga Yarmolenko në pjesën e parë.

Ukraina besoi deri në fund, duke krijuar raste të shumta për shënim, ndërsa Uellsi u mbrojt mirë dhe me një portier që realizoi pritje të jashtëzakonshme, arriti ta mbajë portën e paprekur deri në fundin e takimit.