Masakrohet në Moskë vajza e ministrit të Putin

Përditësuar më: 6/6/2022, ora 19:11

Masakrohet në Moskë vajza e ministrit të Putin

Përditësuar më: 6/6/2022, ora 19:11

Një modele 17 vjeçare u gjet e masakruar me thikë ditën e djeshme në një ndërtesë të braktisur në rrethinat e Moskës.

Viktima Eva Sibatullina u gjet e mbuluar në gjak nga babai i saj, Marat Sibatulin, ministër rajonal i ndërtimit të rajonit pranë Moskës.

Vajza dyshohet se u vra nga i dashuri i saj xheloz, i cili u vetëdorëzua me pas në polici nga i ati, ku dhe rrëfeu krimin e rëndë.

Eva studionte në liceun ekonomik Plekhanov dhe kishte qenë me dy shokë kur mbërriti i dashuri i saj.

Më pas ajo kishte qëndruar vetëm me të dyshuarin dhe mes tyre shpërtheu një zënkë që degradoi deri në ekzekutimin e saj.