Të shtëna me armë në një supermarket në Gjermani, raportohen viktima

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 12:37
130543294 4cc30b63 b322 4e43 9820 3d62d88ef5b0

Të shtëna me armë në një supermarket në Gjermani, raportohen viktima

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 12:37

Dy persona u qëlluan për vdekje me armë zjarri në një supermarket në Gjermaninë qendrore, në qytetin e Treysa.

Lajmin u bë i ditur nga policia duke thënë se të shtënat ndodhën rreth mesditës, ku ndër supermarket ndodhej një numër i madh njerëzit.

Oficerët deklarojnë se tashmë gjithçka në kontroll pa dhënë detaje për autorin e sulmit dhe motivet që e shtynë atë për të qëlluar.