Erdogan sulmon sërish Suedinë: Ka terroristë në parlament

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 22:28
erdogan 1280x720

Erdogan sulmon sërish Suedinë: Ka terroristë në parlament

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 22:28

Presidenti turk, Taip Erdogan vijon të shtojë akuzat ndaj Suedisë dhe premton se nuk do të heqë dorë nga vetoja për anëtarësimin e këtij vendi në NATO.

Kreu i shtetit turk, tha gjatë një konference për shtyp me homologun venezueljan, Nicola Maduro se Suedia përveçse mbështet grupet terroriste, ka të tillë dhe në parlament.

“Përsa kohë të kenë terroristë në Parlament dhe përsa kohë do të lejojnë shfaqjet e grupeve terroriste nuk mund t’iu themi atyre, ecni para dhe futuni në NATO”, u shpreh Erdogan.