Ibrahimovic pranon pagën “simbolike”

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 09:50
ibra 1280x720

Ibrahimovic pranon pagën “simbolike”

Përditësuar më: 8/6/2022, ora 09:50

Pasi u shpall kampion në Itali, Zlatan Ibrahimovic pritet të rinovojë me kuqezinjtë të paktën edhe për një sezon, ndërsa paga e tij do të ulet ndjeshëm.

Sipas mediave italiane, palët do të takohen javën e ardhshme, ndërsa është caktuar edhe strategjia për pagën e re. Ibra do të përfitojë një pagë “simbolike” te Milani, ndërsa do të ketë edhe bonuse të tjera në bazë të performancës së tij.

Sulmuesi suedez përfitoi 7 milionë euro sezonin që lamë pas, ndërsa në edicionin e ri paga e tij do të varet nga paraqitjet që shtatlarti do të zhvillojë me Milanin, si dhe golat që do të shënojë me fanellën kuqezi.