Goditet me sende të forta polici në Gjirokastër, dërgohet në Spitalin e Traumës

Publikuar më: 9/6/2022, ora 13:16
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Goditet me sende të forta polici në Gjirokastër, dërgohet në Spitalin e Traumës

Publikuar më: 9/6/2022, ora 13:16

Dhunohet një efektiv policie në Gjirokastër.

Mësohet se polici Sokrat Muho është goditur me mjete të forta dhe është dërguar në Spitalin e Traumës, në Tiranë.

Ende nuk dihen shkaqet dhe autori.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 12:45, në vendin e quajtur “Ura e Lumit”, Gjirokastër, persona të paidentifikuar kanë goditur me sende të forta shtetasin S. M., punonjës policie i DVKM Gjirokastër, jashtë orarit të punës, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër, për të marrë ndihmën mjekësore.

Është identifikuar dhe shpallur në kërkim njëri nga autorët e dyshuar, shtetasi G. Zh.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe janë ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit, me qëllim kapjen e shtetasit G. Zh., identifikimin dhe kapjen e autorëve të tjerë.