Baku, Charles Leclerc sërish më i shpejti në kualifikime

Përditësuar më: 11/6/2022, ora 18:32
FU 59mvWYAEoEqo 1280x720

Baku, Charles Leclerc sërish më i shpejti në kualifikime

Përditësuar më: 11/6/2022, ora 18:32

Çmimi i Madh i Azerbajxhanit flet sërish për Ferrarin. Miti italian i shpejtësisë konfirmohet si  më  i shpejti në Formula 1 këtë vit, duke marrë 6 nga 8 pole position deri më tani në sezon.

Edhe një herë, është Charles Leclerc protagonisti i padiskutuar, që shënon kohën më të mirë në Baku para dy Red Bull të Sergio Perez dhe kampionit të botës Max Verstappen, si dhe të ferraristit tjetër Carlos Sainz.

 Në vend të pestë McLaren i britanikut George Russell, gjithmonë më i shpejtë se lewis Hamilton në këtë sezon, me ish-kampionin që mori vetëm vendin e shtatë.  twitter