Aksident në Pejë, makina përplaset me xhaminë

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 10:15
Capture 15

Aksident në Pejë, makina përplaset me xhaminë

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 10:15

Një aksident i rëndë ka ndodhur pas mesnate në Pejë, ku një makinë doli nga rruga dhe përfundoi brenda rrethimit të një xhamie.

Ngjarja ndodhi në rrugën “Wesley Clark” dhe fatmirësisht përfundoi pa viktima.

Policia konfirmon se në momentin e aksidentit në makinë udhëtonin 3 persona të cilat kanë shpëtuar pa lëndime madhore.

Autoritetet kanë nisur hetimet, ndërkohë që dyshohet se aksidentit ka ardhur si pasojë e shpejtësisë së lartë me të cilën lëvizte makina.