Hetimi i investimeve strategjike, 35 deputetë të PD dërgojnë kërkesën e re në Kuvend

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 16:41
mb ridergim i kerkeses pd frame 0 1280x720

Hetimi i investimeve strategjike, 35 deputetë të PD dërgojnë kërkesën e re në Kuvend

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 16:41

35 deputetë  të Partisë Demokratike ka ridërguar për herë të dytë në kuvend kërkesën për të ngritur komisionin hetimor për investimet strategjike. Kërkesa është firmosur edhe nga ish-kreu i PD-së Lulzim Basha, teksa ajo çfarë vihet re është se deputetja Ina Zhupa e ka tërhequr firmën e saj, ndryshe nga kërkesa e pare.

Parlamentarët demokratë kërkojnë ngritjen e këtij komisioni pasi sipas tyre ka dyshimet për abuzime dhe klientelizëm për projektet strategjike. Kërkesa e parë u rrëzua nga mazhoranca socialiste në Kuvend për shkak te mungesave të firmave të nevojshme.

Deputetët që kanë firmosur kërkesën

 1. AGRON GJEKMARKAJ
 2. ALFRED RUSHAJ
 3. ANDIA ULLIRI
 4. ARBI AGALLIU
 5. BLEDJON NALLBATI
 6. BUJAR LESKAJ
 7. DASHNOR SULA
 8. DASHAMIR SHEHI
 9. DHURATA ÇUPI
 10. EMILJA KOLIQI
 11. ENKELEJD ALIBEAJ
 12. ERALDA BANO (TASE)
 13. FERDINANT XHAFERRAJ
 14. FLAMUR HOXHA
 15. FATJON VEIZAJ
 16. FATMIR MEDIU
 17. FLUTURA AÇKA
 18. GAZMENT BARDHI
 19. GRETA BARDELI
 20. ILDA DHORI
 21. HELIDON BUSHATI
 22. JORIDA TABAKU
 23. KASTRIOT PIROLI
 24. XHELAL MZIU
 25. KRESHNIK ÇOLLAKU
 26. LEFTER GËSHTENJA
 27. LINDITA METALIAJ
 28. LULZIM BASHA
 29. MERITA BAKIU
 30. ORJOLA PAMPURI
 31. RAMADAN LIKAJ
 32. SAIMIR KORRESHI
 33. SELADIN JAKUPLLARI
 34. ZEF HILA
 35. ZHENI GJERGJI