Reja ndryshon (pothuajse) tërësisht Kombëtaren

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 17:03
KOMBETARJA SHQIPTARE PA BROJEN DHE UZUNIN frame 1119 1280x720

Reja ndryshon (pothuajse) tërësisht Kombëtaren

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 17:03

Edy Reja ka vendosur të hedhë në fushë në miqësoren ndaj Estonisë një Kombëtare krejt ndryshe në krahasim me dy ndeshjet e fundit, të vlefshme për Nations League.

Në portë, Gentian Selmani merr vendin e Etrit Berishës, ndërsa në mbrojtje debuton Ardian Bajrami dhe përkrah tij do të luajnë Enea Mihaj dhe Erjon Hoxhallari.

Në mesfushë, Veseli dhe Hysaj konfirmohen titullarë në krahë, ndërsa Çokaj, Ramadani dhe Çekiçi plotësojnë repartin.

Në sulm do të luajë dyshja Seferi-Vrioni.

Formacioni zyrtar:

Shqipëria: Selmani, Bajrami, Mihaj, Hoxhallari, Veseli, Çokaj, Ramadani, Çekiçi, Hysaj, Seferi, Vrioni

Estonia: Igonen, Kuusk, Paskotsi, Lukka, Purl, Peetson, Soomets, Poom, Miller, Sorga, Zenjov.