Shpërndanin kanabis, në pranga 3 të rinj

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 09:43
WhatsApp Image 2022 06 13 at 8.46.35 AM 1280x720

Shpërndanin kanabis, në pranga 3 të rinj

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 09:43

Policia ka finalizuar operacionin “Portions” duke vënë në pranga 3 të rinj, të cilat akuzohen për shpërndarje kanabisi.

Policia bën të ditur se personat e arrestuar janë M. M., 19 vjeç, F. Xh., 21 vjeç, dhe A. T., 20 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Sipas policisë, në rrugën “Tre Dëshmorët”, gjatë kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, kanë gjetur dhe sekuestruar, në cilësinë e provës materiale, sasi lënde narkotike të llojit kanabis, të ndarë në doza, gati për shitje. 

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit M. M., është gjetur dhe sekuestruar një tjetër sasi lënde narkotike e ndarë në doza.