Tjetër masakër në SHBA, qëllohet me armë në një lokal nate

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 10:18
041329461 8897a482 c1c6 4c06 829e 526aa3d6dcad

Tjetër masakër në SHBA, qëllohet me armë në një lokal nate

Përditësuar më: 13/6/2022, ora 10:18

Dy persona u vranë dhe katër u plagosën, si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një klub nate në Gary të Indianës.

Policia lokale njoftoi se ka ndërhyrë në vendngjarje pas një telefonate në sallën operative. Sipas dëshmitarëve, të cituar nga shtypi amerikan, autorët kanë qëlluar rreth 30-50 plumba në drejtim të njerëzve.

Për pasojë, dy të rinj humbën jetën, ndërsa 4 të tjerë u plagosën, ndërkohë që motivet e ngjarjes janë ende të paqarta.