Në qeli me “killerin” shqiptar, piloti që vrau gruan zhvendoset në “Alkatrazin” grek

Përditësuar më: 14/6/2022, ora 11:47

Në qeli me “killerin” shqiptar, piloti që vrau gruan zhvendoset në “Alkatrazin” grek

Përditësuar më: 14/6/2022, ora 11:47

Nuk gjen qetësi piloti grek, Babis Anagnostopoulos, i cili tronditi opinionin vendas kur vrau me gjakftohtësi bashkëshorten e tij 20-vjeçare Caroline Crouch, në vilën e tyre luksoze në rrethinat e Athinës.

Mediat raportojnë se Babis është sulmuar në burgun Koridhalos, ku po vuante dënimin e tij nga një i burgosur gjeorgjian dhe për këtë arsye është transferuar në Malandrino, i cili njihet ndryshe si “Alkatrazi” grek.

Tashmë, ai e ndan qelinë me një vrasës shqiptar të paidentifikuar për mediat dhe për këtë arsye piloti dhe avokati i tij janë të shqetësuar për sigurinë për shkak të “kontratave” për eliminimin e tij që mund të vijnë nga gangsterët e botës së krimit.

Babai i Caroline, David, një ekzekutiv i naftës në pension, i cili u transferua në ishullin grek të Alonissos, tha për Mail Online se “Babis se nuk ndihet mirë në burgun e ri dhe dëshiron të transferohet përsëri në Koridhalos. Ai beson se ka të paktën një kontratë për vdekjen e tij. Besoj se njerëzit me të cilët ai ishte i përfshirë para se të vriste vajzën time janë gjithashtu të prirur që ai të heshtë në rast se përpiqet të bëjë një lloj marrëveshjeje”.