Tirana mëson kundërshtarin në Champions League

Përditësuar më: 14/6/2022, ora 12:18
WhatsApp Image 2022 06 14 at 12.11.52 PM

Tirana mëson kundërshtarin në Champions League

Përditësuar më: 14/6/2022, ora 12:18

Tirana ka mësuar kundërshtarin që do të ketë përballë në raundin e parë kualifikues të Champions League. Goglat vendosën përballë bardhebluve kampionët e Luksemburgut Diddeleng.

Ky mund të quhet një kundërshtar relativisht i lehtë, të paktën në letër, ndërsa janë shmangur kundërshtarë shumë herë më të fortë, si Maribor apo Ludogorets.

Diddeleng është krijuar në vitin 1991 nga shkrirja e tre klubeve të qytetit, ka fituar 16 herë kampionatin dhe 8 herë kupën.

Ndeshja e parë do të luhet në më 5 korrik në Luksemburg.