Plagosja në Velipojë, objektivi sapo kishte dalë nga burgu

Përditësuar më: 15/6/2022, ora 09:34
Untitled collage 2022 06 15T074026.113 1280x720

Plagosja në Velipojë, objektivi sapo kishte dalë nga burgu

Përditësuar më: 15/6/2022, ora 09:34

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e mbrëmjes së kaluar në Velipojë, ku si pasojë e të shtënave me armë mbeti i plagosur në bark 48-vjeçari Pjetër Brushtulli.

Sipas të dhënave paraprake, objektivi i këtij atentati sapo kishte dalë nga burg, pas 15 vitesh dënim për një vrasje të kryer në vitin 2002.

Pjetër Brushtulli kishte vrarë Kolec Nushin në 2002, por arrestimi i tij u bë i mundur vetëm në vitin 2008.

Tashmë, hakmarrja dyshohet të jetë motivi kryesor i atentatit ndaj 48-vjeçarit, i cili mori dy plumba në bark pranë një restorti dhe ndodhet në spital në gjendje të qëndrueshme.

Policia dhe grupi hetimor vijojnë punën për identifikimin e autorit të ngjarjes, i cili tronditi zonën turistike të Velipojës, disa ditë pas çeljes së sezonit.