Rama në Ukrainën e shkatërruar, publikohen pamjet

Përditësuar më: 15/6/2022, ora 12:13

Rama në Ukrainën e shkatërruar, publikohen pamjet

Përditësuar më: 15/6/2022, ora 12:13

Kryeministri Rama ka publikuar pamje nga vizita e tij në Ukrainë, ku ndodhet aty së bashku me homologun e tij nga Mali i Zi, Dritan Abazoviç,

Kryeministrin Rama shoqërohet nga ambasadori i Ukrainës në Shqipëri, Volodymyr Shukrov, Drejtori i Komunikimeve Endri Fuga dhe ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Kryeministri vizitoi fillimisht zonat e bombarduara të Borodyanka dhe Irpin, si dhe më pas ekspozitën me dëshmi të luftës ruso-ukrainase.