Manaj në kërkim të klubit të ri, Spezia nuk e blen kartonin e tij

Përditësuar më: 16/6/2022, ora 07:34
manaj spezia 1280x720

Manaj në kërkim të klubit të ri, Spezia nuk e blen kartonin e tij

Përditësuar më: 16/6/2022, ora 07:34

Rei Manaj do të kthehet përsëri te Barcelona. Mediat italiane shkruajnë se sulmuesi i përfaqësueses shqiptare nuk do të vazhdojë të jetë më pjesë e Specias edhe pse ishte një nga elementët që siguruan mbijetesën e kësaj skuadre në Serinë A.

 Futbollisti nga Lushnja ishte dhënë në forme huazim nga Barcelona për një vit me të drejtën e blerjes së kartonit të tij për 2,7 milionë euro në fund të sezonit.

Por klubi italian ka vendosur që të mos e blejë Manaj, duke lejuar kështu kthimin e tij në klubin katalanas.

Kështu, Manaj rikthehet në urdhrat e trajnerit Xavi, por se çdo të ndodhë me të ardhmen e tij do të shihet më vonë. Me shume gjasa klubi pritet ta huazojë sërish lojtarin dhe kampionati italian mbetet prioritet.