Ministrja Kushi takon kreun e FSHF: Do dëgjojmë më shumë për tregun digjital të basteve

Përditësuar më: 17/6/2022, ora 13:50
WhatsApp Image 2022 06 17 at 1.41.37 PM 1080x720

Ministrja Kushi takon kreun e FSHF: Do dëgjojmë më shumë për tregun digjital të basteve

Përditësuar më: 17/6/2022, ora 13:50

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Evis Kushi zhvilloi një takim me kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Kushi dhe Duka biseduan mbi kërkesat e ndryshme të ardhura nga një pjesë e Federatave Shqiptare Sportive mbi disa ndryshime të propozuara për Ligjin e Sponsorizimit dhe bastet sportive

Ministrja shton se e përjashton kategorikisht përsëritjen e katrahurës së sallave të bixhozit, bingove e basteve, si dhe pasojat negative të këtij fenomeni social në familjet shqiptare, por ndërkohë do të dëgjojë më shumë për mundësinë e formalizimit të tregut digjital.