Policia merr 10 makina “spiune” nga ARRSH

Përditësuar më: 17/6/2022, ora 13:40

Policia merr 10 makina “spiune” nga ARRSH

Përditësuar më: 17/6/2022, ora 13:40

Ministrat Belinda Balluku dhe Bledar Çuçi prezantuan këtë të premte 10 automjetet e reja, të cilat i dhurohen Policisë së Shtetit nga ARRSH, përmes projektit të përbashkët me Bankën Botërore për sigurinë rrugore.

Makinat janë të pajisura me sistem radari për monitorimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të automjeteve të cilët konstatohen në shkelje të rregullave të qarkullimit.

“Do të identifikojnë shpejtësinë dhe i gjithë ky informacion shkon menjëherë te gjoba. Kanë radar të inkorporuar”, tha Çuçi.