Juventus hidhet në sulm për mbrojtësin e Napolit

Publikuar më: 18/6/2022, ora 14:26
1394605947.0 1080x720

Juventus hidhet në sulm për mbrojtësin e Napolit

Publikuar më: 18/6/2022, ora 14:26

Juventus interesohet seriozisht për Kalidou Koulibaly. Pas shitjes së Demiral te Atalanta për 20 milionë euro, bardhezinjtë janë gati të investojnë në merkato, për të realizuar një goditje të madhe.

Mbrojtësit i përfundon kontrata me Napolin në vitin 2023 dhe vlera e kartonit të tij përllogaritet në 40 milionë euro. Negociatat nuk janë të lehta, por bardhezinjtë po studiojnë mundësitë që të arrijnë marrëveshjen.

Një alternativë është shkëmbimi me Gatin, plus parà. Koulibaly përkrah De Ligt te Juventusi prej sezonit të ardhshëm, nuk është utopi.