Merkato e sheikëve, “çmendet” PSG, 7,7 milionë euro pagë për Skriniar

Përditësuar më: 19/6/2022, ora 12:06
MB PSG OFERTA SKRINIAR frame 489 1280x720

Merkato e sheikëve, “çmendet” PSG, 7,7 milionë euro pagë për Skriniar

Përditësuar më: 19/6/2022, ora 12:06

Paris Saint Germain nuk di të ndalet. Francezët kërkojnë me çdo kusht të përforcojnë mbrojtjen dhe janë gati të shpenzojnë miliona për të siguruar shërbimet e Milan Skriniar.  

Për të bindur mbrojtësin e Interit të transferohet në Paris, ata kanë përgatitur ofertën me pagë 7,7 milionë euro neto në sezon.

Shifër, të cilës Interi do ta kishte të pamundur t’i afrohej. Përpos aspektit financiar, marrëveshja pritet të lehtësohet nga fakti se klubi zikaltër duhet të shesë disa yje, për të rregulluar bilancet financiare.