Po transportonin drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 persona

Publikuar më: 19/6/2022, ora 08:28
KR kapshtica e braktisur frame 0 1024x576

Po transportonin drogë drejt Greqisë, arrestohen 2 persona

Publikuar më: 19/6/2022, ora 08:28

Rreth 60 kg kanabis sativa janë sekuestruar nga policia kufitare e Kapshticës gjatë një operacioni antidrogë.

Lënda narkotike ishte fshehur në 3 çanta dhe po transportohej përmes kufirit të gjelbër drejt shtetit helen nga dy persona të cilët u arrestuan në kushtet e flagrancës.

Identiteti i të arrestuarve ende nuk bëhet me dije ndërkohë që vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të këtij rrjeti trafikantësh.