Zjarr në “tregun e rrobave të përdorura” në Fier

Publikuar më: 19/6/2022, ora 16:04
zjarrfikese 1024x576

Zjarr në “tregun e rrobave të përdorura” në Fier

Publikuar më: 19/6/2022, ora 16:04

Një dyqan është përfshirë nga zjarri këtë të diel në zonën e njohur si “Tregu i rrobave të përdorura”, në Fier.

Nga të dhënat e para dyshohet se shkak i rënies së zjarrit të jetë bërë një shkëndijë elektrike.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe të  zjarrfikëses, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit. Fatmirësisht nuk raportohet për persona të lënduar.