Berisha: Tirana sot është Beograd i vogël, vasale e Serbisë si në vitin 1945

Përditësuar më: 21/6/2022, ora 12:31
WhatsApp Image 2022 06 21 at 12.16.06 PM 1081x720

Berisha: Tirana sot është Beograd i vogël, vasale e Serbisë si në vitin 1945

Përditësuar më: 21/6/2022, ora 12:31

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, deklaroi në promovimin e librit “Mos harro kurrë” se Tirana sot është kthyer në një Beograd të vogël.

“Është situatë e njëjtë si në vitin 1944”, tha Berisha.

Ai u shpreh se jemi kthyer po aq vasal ndaj Serbisë, sa ishim në ’45.

“Ka edhe një faktor në këtë skenar dhe ai është Soros. Është sponsor i të gjitha projekteve antishqiptare”, shtoi Berisha.