Jorgji dhe Rusta, arbitrat shqiptarë të Champions League

Përditësuar më: 22/6/2022, ora 08:31
jorgji rusta 1280x720

Jorgji dhe Rusta, arbitrat shqiptarë të Champions League

Përditësuar më: 22/6/2022, ora 08:31

Arbitrat shqiptarë do të debutojnë në këtë edicion të Champions League, pikërisht në një ndeshje ku të angazhuar do të jenë futbollistët shqiptarë.

Enea Jorgji do të kryesojë delegacionin, pjesë e të cilit është edhe Emanuela Rusta, në përballjen e Shakhter Soligorsk kunder Maribor, më 13 korrik.

Pjesë e skuadrës bjelloruse janë Valon Ahmedi dhe Ardit Krymi.