Mungon vetëm zyrtarizimi, Pogba kthehet te Juventus

Përditësuar më: 24/6/2022, ora 09:13
pogba 1280x720

Mungon vetëm zyrtarizimi, Pogba kthehet te Juventus

Përditësuar më: 24/6/2022, ora 09:13

Paul Pogba mund të quhet goditja e parë e merkatos së Juventusit. Futbollisti rikthehet të veshë ngjyrat bardhezi pas 6 vitesh, kur u largua drejt Manchester United për 100 milionë euro.

Lojtari francez donte vetëm Juventusin, duke mos pranuar të dëgjonte asnjë ofertë tjetër, edhe pse nuk mungonin klube si Manchester City apo PSG.

Marrëveshja mes Pogba dhe Juventusit është arritur, tanimë pritet vetëm zyrtarizimi.