Pandemia në Shqipëri, 553 raste të reja me koronavirus

Publikuar më: 30/6/2022, ora 18:11
breaking news lajmi i fundit e1612366439553 1024x576

Pandemia në Shqipëri, 553 raste të reja me koronavirus

Publikuar më: 30/6/2022, ora 18:11

Në buletinin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 553 raste të reja, nga 1433 testime gjithsej.

Ndërkohë, janë shëruar 192 persona dhe është regjistruar një humbje jete nga virusi.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 19 pacientë.