Sulmon me thikë bashkëmoshatarin në Cërrik, 15-vjeçari në gjendje të rëndë

Publikuar më: 30/6/2022, ora 23:00
polici 1280x720

Sulmon me thikë bashkëmoshatarin në Cërrik, 15-vjeçari në gjendje të rëndë

Publikuar më: 30/6/2022, ora 23:00

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në një fshat të Cërrikut, teksa një përplasje mes adoleshentësh ka sjellë plagosjen e njërit prej tyre, i cili ndodhet në situatë kritike.

Sulmi ka ndodhur në fshatin Shtëpanjë, dhe autori i sulmit, i kapur nga forcat e rendit, është 15-vjeçari me inicialet N.P. ndërkohë që i plagosuri P.M. është në gjendje të rëndë, i shtruar në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.