Fundjavë e “përvëluar”, moti freskohet pas 7 korrikut

Publikuar më: 2/7/2022, ora 11:38
vape uje 1280x720

Fundjavë e “përvëluar”, moti freskohet pas 7 korrikut

Publikuar më: 2/7/2022, ora 11:38

Ndoshta as brigjet detare nuk do të mund të freskojnë pushuesit gjatë kësaj fundjave.

Vala e të nxehtit që ka mbërthyer vendin prej më shumë se 10 ditësh, sot dhe nesër arrin kulmin, me  termometrin që ngjitet mbi 40°C.

Edhe java tjetër vijon e nxehtë me vlera termike mbi 38°C dhe vetëm pas datës 7 korrik moti freskohet ndjeshëm në territor, freskim që sjell edhe reshje në vend.