Panik te pasagjerët, avioni merr zjarr gjatë uljes në pistë

Publikuar më: 11/7/2022, ora 08:57
Screenshot 2 6

Panik te pasagjerët, avioni merr zjarr gjatë uljes në pistë

Publikuar më: 11/7/2022, ora 08:57

Pasagjerët e një avioni të kompanisë “Spirit Airlines” kanë kaluar momente paniku, pasi ai shpërtheu në flakë kur u ul në pistën e aeroportit ndërkombëtar të Atlantës në Georgia.

Sipas mediave ndërkombëtare, zjarri në avionin e nisur nga Florida erdhi për shkak të tejnxehjes së frenave, gjatë uljes në pistë.

Ekipet e evakuimit shkuan menjëherë në pistë dhe fatmirësisht asnjë prej pasagjerëve nuk mbeti i lënduar.