Priti penalltinë e fundit, tifozët e Partizanit godasin portierin kundërshtar

Publikuar më: 14/7/2022, ora 23:07

Priti penalltinë e fundit, tifozët e Partizanit godasin portierin kundërshtar

Publikuar më: 14/7/2022, ora 23:07

Partizani u eliminua nga kompeticionet evropiane mes tensionit.

Menjëherë pasi portieri i Saburtalos, Megrelishvili, priti penalltinë e Gueye, që vulosi eliminimin e të kuqve nga Conference League, tifozët e Partizanit hodhën sende të forta në fushë.

Portieri mbeti i shtrirë në tokë dhe stafi i ekipit gjeorgjian e mori në krahë për ta larguar nga porta, ku tifozët vijonin të hidhnin kapsolla dhe sende të tjera.

Edhe në tribuna pati përplasje mes dy tifozerive.