Sadiku nis aventurë të re në Spanjë

Publikuar më: 18/7/2022, ora 07:35
sadiku 1280x720

Sadiku nis aventurë të re në Spanjë

Publikuar më: 18/7/2022, ora 07:35

Armando Sadiku ka firmosur me skuadrën Cartagena, e cila militon në ligën e dytë spanjolle.

Sulmuesi i kombëtares ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare në këtë eksperiencë të radhës në Spanjë, ndërsa më parë ka luajtur dhe te Las Palmas, Malaga dhe Levante.